Geplaatst op

Jubileumboek 100 jaar v.v. Strijen – Sneak Previews / Opwarmertjes #8

Op 1 mei 2021 bestaat v.v. Strijen 100 jaar. Hiertoe brengt v.v. Strijen in het voorjaar het Jubileumboek uit. Een ruim 400 pagina’s naslagwerk met honderden foto’s uit de rijke historie van v.v. Strijen. Tot het moment dat het boek uitgebracht wordt willen wij u in de komende maanden periodiek via korte verhalen en foto’s alvast een kleine inkijk geven van onderwerpen die u terug kunt vinden in het boek. Een groot woord van dank aan Ben Boswinkel die de afgelopen 2 jaar hard heeft gewerkt aan de samenstelling van het boek.

TELEURSTELLING EN VREUGDE DICHT BIJ ELKAAR. BIZARRE ONTKNOPING SEIZOEN 1992/1993.
Met nog 2 wedstrijden te gaan in de 3e klasse had v.v. Strijen een voorsprong van 3 punten op concurrent VVGZ. Echter van Smitshoek werd verloren en tegen het al gedegradeerde Heinenoord met met 1-1 gelijk gespeeld.
VVGZ won beide wedstrijden en een beslissingsduel moet uitsluitsel geven wie zich tot kampioen mocht laten kronen. Zeker 3000 toeschouwers omzoomden het veld van v.v. Rijsoord en terwijl iedereen zich bij een 1-1 stand opmaakte voor een verlenging schoot in de allerlaatste minuut Frank Amas Strijens’promotiedroom aan diggelen. Na een halve nacompetitie tegen Deltasport en Xerxes stond Strijen opnieuw in de finale en wel op het terrein van RVVH tegen Jodan Boys.
Het was een wedstrijd om nooit te vergeten; Strijen stond konstant onder druk, keeper Hennie van Bruggen was onpasseerbaar, met een droge knal schoot Ron van der Maas de winnende treffer binnen en werd de tweede gele kaart van Arno van der Plank nog bijna fataal. Het bleef 1-0 en Strijen promoveerde alsnog naar de 2e klasse onder trainer Jaap Viergever.
Wilt u meer lezen over de historie van v.v. Strijen? Koop dan het jubileumboek 100 jaar v.v. Strijen. Ga naar www.vvstrijen100jaar.nl en bestel hem in de webshop, zodat u er zeker van bent dat u straks een exemplaar van dit unieke boek in uw bezit heeft.

.