Geplaatst op

Jubileumboek 100 jaar v.v. Strijen – Sneak Previews / Opwarmertjes #2

Op 1 mei 2021 bestaat v.v. Strijen 100 jaar. Hiertoe brengt v.v. Strijen in het voorjaar het Jubileumboek uit. Een ruim 300 pagina’s naslagwerk met honderden foto’s uit de rijke historie van v.v. Strijen. Tot het moment dat het boek uitgebracht wordt willen wij u in de komende maanden periodiek via korte verhalen en foto’s alvast een kleine inkijk geven van onderwerpen die u terug kunt vinden in het boek. Een groot woord van dank aan Ben Boswinkel die de afgelopen 2 jaar hard heeft gewerkt aan de samenstelling van het boek.

Vandaag de   BESLISSINGWEDSTRIJD(EN) ARKEL – STRIJEN IN SLIEDRECHT in 1988

Als een van de hoogtepunten in ons 100-jarig bestaan zullen vele Strijenaren de beslissingswedstrijden tegen Arkel in 1988 noemen. Nadat op de laatste competitiedag de om het kampioenschap beslissende wedstrijd uit tegen Arkel met 1-0 verloren werd eindigden ze gezamenlijk op de eerste plaats – het betere Strijense doelsaldo was op dat moment niet belangrijk.

Een week later werd op het terrein van v.v. Sliedrecht na een zinderende wedstrijd met 4-4 gelijkgespeeld,  waardoor een week later de allesbeslissende wedstrijd moest worden gespeeld. Bij een eventueel gelijkspel zou Strijen op basis van een beter doelsaldo promoveren. De door Piet Jonas in de ultieme slotfase ingekopte bal betekende 2-2 en na verlenging promoveerde Strijen naar de 4e klasse KNVB.

Maar weten jullie nog wie het eerste doelpunt scoorde -en wie de 4 doelpunten in de eerste wedstrijd? De naam van de scheidsrechter ? – Het was de Heer Bax uit H.I.-Ambacht, de vader van de tegenwoordig in de Eredivisie fluitende Christiaan  Bax.

En bij Arkel was spits Teus Jacobs een kwelgeest voor de Strijense verdedigers – maar op het middenveld speelde een balkunstenaar die de lijnen uitzette.Zijn naam was John de Jong – vader van ex-Ajaxied en thans bij F.C. Barcelona spelende Frenkie.

Al deze informatie vinden jullie terug in het Jubileumboek.

Wilt u meer lezen over de historie van v.v. Strijen? Koop dan het jubileumboek 100 jaar v.v. Strijen. Ga naar www.vvstrijen100jaar.nl en bestel hem in de webshop, zodat u er zeker van bent dat u straks een exemplaar van dit unieke boek in uw bezit heeft.