Geplaatst op

Jubileumboek 100 jaar v.v. Strijen – Sneak Previews / Opwarmertjes #6

Op 1 mei 2021 bestaat v.v. Strijen 100 jaar. Hiertoe brengt v.v. Strijen in het voorjaar het Jubileumboek uit. Een ruim 300 pagina’s naslagwerk met honderden foto’s uit de rijke historie van v.v. Strijen. Tot het moment dat het boek uitgebracht wordt willen wij u in de komende maanden periodiek via korte verhalen en foto’s alvast een kleine inkijk geven van onderwerpen die u terug kunt vinden in het boek. Een groot woord van dank aan Ben Boswinkel die de afgelopen 2 jaar hard heeft gewerkt aan de samenstelling van het boek.

KAMPIOENEN IN HET JUBILEUMBOEK

Zolang het competitievoetbal plaatsvindt wordt er gestreden om het kampioenschap en tegen degradatie. Later is het mooie systeem nacompetitie ingevoerd met promotie/gedragdatieduels. Door de jaren heen heeft V.V. Strijen veel van deze wedstrijden gespeeld en vierde de emotie hoogtij. Niet alleen bij eerste eftallen maar ook bij lagere- en jeugdelftallen. In het jubileumboek is getracht zoveel mogelijk foto’s van kampioenselftallen te verwerken, maar helaas was er in het verleden niet altijd een camera bij de hand om dit op de gevoelige plaat vast te leggen.  Tegenwoordig heeft iedereen een mobieltje op zak waardoor e.e.a. makkelijker is.
Op deze foto staat het kampioenselftal 1965 van Strijen-zondag. Ook dit kampioenschap was van grote emotionele waarde voor de vereniging, spelers en vele supporters. In de beslissende wedstrijd werd met 5-0 gewonnen van Transvalia en daardoor was de promotie naar de 3e klasse zondag een feit. Vele corifeeen staan op deze foto. De namen staan allemaal in het jubileumboek, maar een bijzondere persoon is ook hierbij weer Klaas Vos. Naast het vele organisatorische werk dat hij verrichtte en het trainerschap van de jeugd had hij als grensrechter bij dit kampioenschap een belangrijke rol.
Trouwens het jaar 1965 was sowieso succesvol. Ook werden Strijen-1 zaterdag en Strijen-3 zondag kampioen en in het jubileumboek staat een grote foto van de 3 elftallen met bestuurders.
Met al deze foto’s door de jaren heen heeft Ben Boswinkel heel veel werk verricht en heeft nu de ondankbare taak alles in het jubieuemboek geplaatst te krijgen. De drukker is al enkele maanden bezig om alle foto’s – krantenknipsels en allerhande wetenswaardigheden erin te krijgen. Maar nu is al bekend dat het boek veel meer dan de beoogde 300 bladzijden gaat krijgen. Met zekerheid worden het 400 bladzijden en belooft een juweel te worden als omlijsting van het 100-jarig bestaan.
Wilt u meer lezen over de historie van v.v. Strijen? Koop dan het jubileumboek 100 jaar v.v. Strijen. Ga naar www.vvstrijen100jaar.nl en bestel hem in de webshop, zodat u er zeker van bent dat u straks een exemplaar van dit unieke boek in uw bezit heeft.